Archiv‎ > ‎

Co se uskutečnilo ve školním roce 2011/2012


Družinové spaní

přidáno: 18. 6. 2012 3:07, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 18. 6. 2012 6:07 uživatelem David Hawiger ]

V pátek 15.6.2012 v odpoledních hodinách začala poslední akce letošního roku v družině. Spací pytle a karimatky 60 dětí částečně zaplnily školní tělocvičnu, kde jsme následně ulehávali. Po příchodu všech všech zúčastněných dětí měly za úkol najít ukrytý poklad. Tento úkol ale nebyl vůbec jednoduchý. Děti musely splnit různě obtížné vědomostní i tělesné úkoly a podle indícií zjistit, kde se poklad nachází. Počasí nám přálo a tak všechny hry a soutěže probíhaly na školním hřišti. Ve večerních hodinách jsme si nad ohněm opekli špekáčky. Jakmile jsme si naplnili bříška, následovala večerní hygiena. A pak rychle do "hajan". Dětem samozřejmě trvalo usnout o něco déle. Zážitek ze společného spaní byl pro některé děti úplně první.
Spáči se začali probouzet okolo půl šesté a tak jsme v pyžamech vyběhli na školní hřiště, kde proběhla ranní rozcvička. Potom byl dán dětem prostor ke své obvyklé hygieně. Po rozcvičce všem vyhládlo a tak jsme si dali dobrou snídani z přinesených zásob. Následovalo sbalení spacáků a karimatek a pak jsme vyběhli na hřiště a na průlezky. Aby děti na tuto akci vzpomínaly, pomalovaly se hrníčky, které od nás dostaly na památku. Mezi tím, co děti měly volnost v kreativitě, nám kolegyně připravily vynikající polévku s gulášem, na kterém jsme si moc pochutnali. Po obědě jsme se pohybovali na hřišti a to převážně ve stínku, protože sluníčko opravdu hřálo. Na schlazení děti dostaly nanuky a jako moučník jablečný koláč. Poté se dětem rozdaly diplomy za statečnost a rodiče si začaly chodit pro své spokojené děti. Dobrá nálada nechyběla a to, co nám chybělo jsme dospali až doma ve svých postýlkách. Na závěr bych chtěla za ŠD poděkovat paní zástupkyni Jitce Kavalové, paní uklízečce Táni Novosadové, žákyním z deváté třídy Nele Šortnerové, Nikole Hanáčkové a Katce Šímové a paní Iloně Kopecké za podporu a ochotu věnovat svůj volný čas dětem a jejich vzdělávání.


Praštěná olympiáda na školním hřišti

přidáno: 28. 5. 2012 12:45, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:22 uživatelem David Hawiger ]

V pondělí  21. května 2012 prověřili žáci naší družiny svoji pohybovou dovednost a sportovního ducha při Praštěné olympiádě. Se záludností jednotlivých disciplín, které byly na čas (hod gumákem, trakař, chůze po kamenech, štafetový běh, hadí plazení, třínohý běh) se všichni vypořádali na 1.
Děti byly rozděleny do 2. kategorií. Na jednotlivých stanovištích se utkala smíšená družstva žáků 1. - 3. třídy a 4. - 9. třídy.
Úkoly, které byly opravdu praštěné se dětem velice líbily a každý se hodně snažil, aby pro své družstvo získalo co nejlepší čas.
Na závěr byli všichni odměněni drobnou sladkostí a vítězové malými cenami.
Všichni odcházeli spokojeni a pobaveni, protože úkoly byly hodně zábavné.
I. kategorie - 1. místo

I. kategorie - 2. místo


I. kategorie - 3. místo


II. kategorie - 1. místo


II. kategorie - 2. místoVyhodnocení výtvarné soutěže

přidáno: 19. 5. 2012 6:14, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 19. 5. 2012 6:28 uživatelem David Hawiger ]

V rámci „Sletu čarodějnic“ se uskutečnila výtvarná soutěž, kdy vyhodnocení proběhlo 27.4.2012 při Čarodějnickém reji na školním hřišti. Sešlo se mnoho výtvarných prací (1. oddělení – 22), 2+3 oddělení – 27) a tak porota (složena ze zúčastněných rodičů a prarodičů) neměla vůbec lehký úkol. Práce byly anonymní, aby bylo hlasování regulérní. Z obou oddělení bylo vyhodnoceno a odměněno celkem 5 prací. Děti malovaly libovolnou technikou a téma se vztahovalo ke Světu čarodějnic.

Vyhodnocení:

I.oddělení
1. místo- Kopecký Tomáš, celkem 22 hlasů
2. místo- Švarcová Barbora, celkem 19 hlasů
3. místo- Andrysová Julie, celkem 18 hlasů
4. místo- Motlochová Anna, celkem 11 hlasů
5. místo- Rácová Radmila, celkem 10 hlasůII.a III. oddělení
1. místo- Vinklárková Monika
2. místo- Kudláčková Kristýna
3. místo- Kunovská Tereza
4. místo- Rýparová Linda
5. místo- Grundzová SarahRej čarodějnic

přidáno: 4. 5. 2012 1:12, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 4. 5. 2012 1:12 uživatelem David Hawiger ]

Za krásného slunečného počasí v pátek 27.4.2012 na školní hřiště přilétly jako každý rok čarodějnice i čarodějové. Malé, velké, s košťaty i bez košťat. Na tuto akci se všichni těšili a nebylo divu. Tento den je přeci ve znamení nenuceného veselí, čarodějného soutěžení a opékání špekáčků. Poradit si museli s ulovením kočky, chycením čarodějnice, přenášením lektvarů, začarovanou hádankou nebo se srážením netopýrů. Při soutěžích nám vyhládlo a tak jsme si s chutí opekli špekáčky. Zpestřením čarodějnického reje byla výroba hada, do které se zapojily nejen děti ale i rodiče a prarodiče. Také všichni mohli hodnotit výtvarná díla dětí o Nejlepší čarodějnici, která byla následně vyhodnocena. Všichni zúčastnění si zasloužili sladkou odměnu, osvědčení o letu na koštěti i malé košťátko na památku. Všem se nám to líbilo a těšíme se na další společné akce. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům za jejich pomoc.


Vycházka k rybníku

přidáno: 8. 4. 2012 4:54, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 8. 4. 2012 4:56 uživatelem David Hawiger ]

Jarní sluníčko nás láká z družiny ven.
Dny jsou stále teplejší a příroda se probouzí.
Zelenající se stráně a stromy vybízí k procházce.
I my jsme se na ni vydali a to přímo
k bělotínskému rybníku dne 28.3.2012.
Po cestě jsme si povídali o probouzející se přírodě a důkazem toho jsme viděli čápy, kteří se vrátili z teplých krajin a bývají předzvěstí příchodu jara a teplého počasí.
Dalším z prvních důkazů jsou rozkvetlé "kočičky", které bývají první potravou pro včely zesláblé zimou.
Také jsme spatřili chráněné labutě, které si užívaly vody.
Po nabažení se krás přírody bělotínského rybníka a dostatečné procházky po čerstvém vzduchu jsme zamířili zpět do školy. Byly bychom rádi, kdyby tak teplé a slunné počasí nadále zůstalo a my bychom mohli opět vyrazit na vycházku.

Netradiční sporty

přidáno: 6. 4. 2012 2:58, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 6. 4. 2012 2:58 uživatelem David Hawiger ]

Pondělní den 12.3.2012 byl věnován netradičnímu sportování. Všechny tři oddělení se utkaly v tělocvičně v různých soutěžích (55 žáků).
Děti byly rozděleny do dvou kategorií.
V 1. kategorii mladších žáků bylo 6 družstev a v 2. kategorii starších žáků byly 4 družstva.
Soutěžilo se v disciplínách: Cimrmanův běh, člunkový běh, bruslení na novinách, běh na třech, koňské spřežení a račí chůze.
Disciplíny se musely zvládnout na čas, a proto se děti soustředily na správnost a rychlost provedení. Se sportovním zápalem a fair play chováním úkoly úspěšně zvládly.
Nejen vítězové, ale všichni zúčastnění byli odměněni sladkou odměnou. Všem děkujeme za účast.

Extravagantní účesy

přidáno: 6. 4. 2012 2:19, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 6. 4. 2012 2:40 uživatelem David Hawiger ]

V pátek 10.2.2012 se školní družina proměnila v kadeřnický salón. Dvacet kadeřníků (mladší kategorie- 1. - 3. třída- 8 soutěžících, starší kategorie- 4. - 7. třída- 12 soutěžících) začalo vytvářet rozmanité extravagantní účesy.
Po hodinovém tvoření vybrala porota (učitelé, rodiče) nejlepší modely.

Valentýn

přidáno: 7. 2. 2012 2:23, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 10. 4. 2012 12:34 uživatelem David Hawiger ]

V týdnu od 6.2 - 10.2.2012 probíhala v družinách soutěž o "Nejzajímavější valentýnku". Děti mohly využít k výrobě přáníček jakýkoliv materiál (bílý a barevný papír, krepový papír, přírodniny...) a techniku (fixy, tempery, pastelky, mastné pastely...).

Soutěžilo se ve dvou kategoriích
1. kategorie- žáci 1. - 2. třídy
2. kategorie- žáci 3. - 7. třídy

Přáníčka byla anonymní (bez podpisu), byla označena čísly, aby bylo hlasování objektivní a neovlivňovalo porotu.
Sešlo se celkem 27 přáníček (13 - 1. kategorie, 14. - 2. kategorie), ze kterých osmičlenná porota (učitelé) vybrala ty nejzajímavější.

V každé kategorii byly odměněny věcnými cenami tři nejlepší práce. Vítězům blahopřejeme.


Výherci z 1. kategorie

Výherci z 2. kategorie

Ukázka přáníček

Maškarní rej

přidáno: 22. 1. 2012 7:18, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:22 uživatelem David Hawiger ]

Ve školní družině bylo veselo. V pondělí 16.1.2012 se děti ustrojily do originálních masek ze světa pohádek.
Sešlo se 42 pohádkových bytostí a zvířátek v podobě princezen, víl, Spidermanů, pirátů, tygrů, zajíčků a klaunů. Nechyběla ani Červená Karkulka, medvěd či prasátko.
Masky si převážně děti samy vyrobily a moc se jim povedly.
Maškarní rej zahájila přehlídka masek a následné vyhodnocení a odměnění. Za připravené kostýmy děti dostaly odměnu ve formě omalovánky, autíčka nebo gumiček do vlasů pro děvčátka.
Poté se děti roztančily v nazdobených prostorách školní družiny. Pestrý program vyplnily nejen písničky, ale i zábavné soutěže, za které byli soutěžící řádně odměněni.
Maškarní rej se letos opět vyvedl. Radostný úsměv na dětských tvářích byl největším poděkováním pro paní vychovatelky, které jej pro děti připravily.


MašinkaPři soutěži

Duchařské odpoledne

přidáno: 7. 12. 2011 12:14, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:23 uživatelem David Hawiger ]

Dne 24.října proběhl v naší školní družině již 4.ročník duchařského odpoledne. Sešla se tu společnost rodičů i dětí.

Ty si na pobyt připravily masky strašidel a duchů. Toto odpoledne začalo přivítáním masek, jejich odměněním a vyfotografováním. Společně se potom s rodiči odebrali do tělocvičny, kde byly přichystány sportovní i vědomostní soutěže.

Po přesunu zpět do družiny si rodinné týmy vyrobily strašidýlko z květináče. Po celý čas bylo pro sešlost připraveno pohoštění. Bylo to pěkně prožité odpoledne, které jsme završili lampiónovým průvodem. 

Závěrem odpoledne byl slavnostní projev pana starosty u pomníku před školou. Všem zúčastněným děkujeme a věříme, že přijmout účasti i na dalších akcí, které naše družina pořádá. 


Společné foto s dětmi a rodičiDružinová strašidla

1-10 of 12