Archiv‎ > ‎

Vydařené akce ve školním roce 2012/2013


Netradiční sportování

přidáno: 28. 3. 2013 1:28, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 28. 3. 2013 1:45 uživatelem David Hawiger ]

Dne 13.3.2013 se všechna odděleni ŠD setkala v tělocvičně, kde na děti čekala řada netradičních sportovních disciplín. Celkem se sešlo 56 účastníků. 
Soutěžily děti různého věku a aby to bylo spravedlivé, samy si vylosovaly, za které družstvo budou soutěžit.
Soutěžící si zkusili dopravit dělovou kouli do cíle, ovládat letadlo, loupat perníčky, hru na strašáka, číšníky a řetězovku.
Na dětech bylo vidět velké úsilí vše zvládnout v co nejrychlejším čase, i když hlavním cílem pro všechny snad bylo- užít si legraci.
Děkujeme kolegům, kteří nám pomohli stopovat čas, abychom mohli určit vítězné družstvo.
Vítězům gratulujeme a těšíme se na další akci.

Kadeřnické tvoření

přidáno: 8. 3. 2013 10:24, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:16 uživatelem David Hawiger ]

Dne 18.2.2013 proběhla ve ŠD dětmi velmi oblíbená "kadeřnická soutěž". Soutěžilo se ve dvou kategoriích-
1. mladší1.- 3. třída a 2. starší4.- 8.třída. Naše budoucí mladé slečny se učí,že vykouzlit na hlavě krásný účes, to nutně potřebuje dostatečnou přípravu. Na pomoc přišly vhod různé časopisy, knížky o účesech, jindy pomohly zkušené rady maminek, babiček a pak se teprve děti mohly pustit do práce. Děti se musely domluvit, do bude kadeřník a na čí hlavě se bude tvořit.
Když vypršel stanovený čas, mohli jste vidět originální účesy plné ozdob, sponek, vlnek,  barevně nalakované vlasy...no, mistři kadeřníci by se nemuseli stydět! Kdo si myslel, že soutěž není pro kluky, ten se spletl. I kluci si umí gelovat vlasy do pěkného kohoutku.
Na pomoc při rozhodování o nej účes jsme poprosili porotce z řad rodičů, učitelů MŠ i ZŠ, uklízeček a dalších zaměstnanců. Jak dopadlo hlasování?

1. kategorie
1. místo Švarcová B. (model Andrýsová J.)
2. místo Rácová R. (model Tvardková S.)
3. místo Andrýsová J. (model Švarcová B.)
4. místo Fárek L. (model Pečeňa V.)

2. kategorie
1. místo Vychodilová M. (model Fialová K.)
2. místo Popelka D. (model Grundzová S.)
2. místo Kotlářová V. (model Kotlářová L.)
3. místo Halušková D. (model Drdová T.)
3. místo Motlochová N. (model Máchová Kr.)

Gratulujeme a budeme se těšit načančané vlasy opět za rok.


Výherci- 1. kategorieVýherci- 2. kategorie

Valentýn

přidáno: 8. 3. 2013 10:16, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:16 uživatelem David Hawiger ]

Valentýn je den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. I naše děti mají někoho rády, ať už rodiče, prarodiče, sourozence nebo kamarády, a proto ve ŠD každoročně pořádáme soutěž o "nejzajímavější valentýnku". Ani letos tomu nebylo jinak.
Od 4. do 11.2. 2013 děti odevzdávaly své výtvory a poté zaměstnanci školy hlasovali pro anonymní (bez podpisu) přáníčka. Celkem byly 3 kategorie a hodnotily se 3 nejlepší práce v každé kategorii. Výherci byli odměněni věcnými cenami. 14.2.2013 jsme už všichni znali vítěze a mohli jsme jim gratulovat. A jak to tedy dopadlo?

1. kategorie- 1. třída
1. místo- Surovíková Agátka
2. místo- Drozdová Nela
3. místo- Nekorancová Denisa

2. kategorie- 2. - 3. třída
1. místo- Malířová Dorotka, Švarcová Bára (stejný počet hlasů)
3. místo- Vychodilová Veronika

3. kategorie- 4. - 9. třída
1. místo- Motlochová Nikola
2. místo- Vinklárková Monika
3. místo- Grundzová Sarah

Všem účastníkům gratulujeme a těšíme se na další soutěž.

Výherci: 1. kategorie


Výherci: 2. kategorie

Výherci: 3. kategorie


Maškarní rej

přidáno: 27. 1. 2013 10:26, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:16 uživatelem David Hawiger ]

Princezny, piráti, indiánky, Červené Karkulky, čertice, zajíčci, Spidermani, doktoři, víly - ti všichni měli sraz ve středu 16.1.2013 ve školní družině v bělotínské ZŠ. Děti si pořádně zatancovaly při jejich oblíbených hudebních skladbách, zasoutěžily si v družstvech, kde musely být nejen rychlé ale i bystré. Například musely přenést víčko z pet lahví pomocí kolíčku nebo si zapamatovat obrázek a přesně ho popsat svému předem zvolenému vedoucímu družstva. Protože všechny děti byly moc šikovné, zasloužily si nejen sladkou odměnu. Věříme, že si kouzelné odpoledne všichni užili a těšíme se na další družinovou akci.

Adventní odpoledne

přidáno: 16. 1. 2013 1:01, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:17 uživatelem David Hawiger ]

Letos se na adventním odpoledni ve ŠD sešlo mnoho natěšených účastníků. Celkem jich přišlo přes 60, což nás moc těší. Začalo se vyrábět, zdobit, navlékat, stříhat, špendlit, malovat na sklo, ochutnávat..., nebo i posedět, popovídat si a připravit se na očekávané Vánoce. Výsledkem byly krásné adventní věnce, svícny, výrobky z drátků, svíčky, malované ozdoby..., však se určitě mrkněte do fotogalerie.
Musíme také pochválit i naše nejmladší účastníky v předškolním i školním věku, kteří pilně pomáhali svým rodičům a myslím si, že i zdobení perníčků se jim velmi líbilo, protože poleva mizela rychle i v puse!
Na závěr děkujeme všem, kteří pomáhali s organizací, děkujeme všem za milou atmosféru a těšíme se na Vás opět příští rok.


Halloweenské dovádění

přidáno: 5. 11. 2012 13:53, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:17 uživatelem David Hawiger ]

Ve středu 24.10.2012 řádily v družince halloweenské masky. Obludy, strašidla, kostlivci, dýně, čarodějnice a další nadpřirozená stvoření, která se touto roční dobou nebojí mezi lidi ani ve dne. Každé strašidlo doprovázel rodič, prarodič či sourozenec a celkem se této akce zúčastnilo 73 zájemců. Po zahájení jsme se vrhli na duchařský rej do tělocvičny. Každá rodina si musela projít stanoviště s úkoly, které nebyly vůbec jednoduché. Každý si vyzkoušel lapit ducha, dopravit dýni do brány pomocí metly, rozluštit hlavolam strašidelného hradu nebo najít správný klíč od zámku ve slizu plného hadů. Po náročných soutěžích si rodiny vyrobily patchworkovou dýni a děti pavučinu s pavoukem. Všechny výrobky byly velice povedené a vyrábění se zúčastnil naprosto každý. Halloweenské odpoledne jsme zakončili společným odchodem na lampionový průvod.Všem se nám to moc líbilo a těšíme se na další společnou akci.Týden knihoven - Čti, žij zdravě

přidáno: 8. 10. 2012 12:23, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:17 uživatelem David Hawiger ]

Minulý týden se ŠD v Bělotíně zapojila do projektu Čti, žij zdravě v rámci Týdne knihovny. Celý týden děti besedovaly na téma zdravá výživa, malovaly obrázky, nejmladší oddělení Šmoulů se učilo třídit zdravé a nezdravé potraviny, další oddělení Veverek Čiperek kreslilo, lepilo mísu se zdravou svačinkou a nejstarší oddělení plnilo úkoly formou kvízu.
V pátek 5.10.2012 se uskutečnila závěrečná beseda v místní knihovně, kde děti mohly ochutnat zdravé pohoštění, které pro ně připravila p. Ráčková.
Na stole nechyběly mísy s ovocem a zeleninou, jablíčka z lučických sadů, 100% jablečná šťáva bez konzervačních látek a umělých sladidel, ovocné čaje, celozrnné chlebíčky se šunkou.... Dětem muselo vše chutnat, protože talíře zůstaly prázdné.

Nakonec jsme vyhlásili soutěž o nejpěknější obrázek a tady jsou naši výherci: 3. místo Markétka Hradilová,2. místo získala Marie Malířová  a 1. místo Barbora Švarcová.
Gratulujeme!! Všechny ostatní výkresy budou na památku zdobit stěny v bělotínské knihovně. 

Tímto děkujeme hlavně p. Ráčkové za milou besedu a pohoštění.Drakiáda

přidáno: 8. 10. 2012 12:09, autor: Renata Pokorná   [ Aktualizováno 20. 3. 2013 2:18 uživatelem David Hawiger ]

Dne 26.9.2012 nám počasí přálo a tak jsme se s dětmi, draky a několika dobrovolníky z řad rodičů, prarodičů a sourozenců vydali na školní hřiště. Sešlo se celkem 28 draků různých tvarů, typů a velikostí, kteří se postupně vznesli k oblakům. Jen pár lenochů leželo na trávě, ne a ne vzlétnout.
Všechny děti za snahu a trpělivost dostaly sladkost a ty, které měly nejdéle létajícího a nejvýše vzlétnutého draka si zasloužily sladké odměny.

Nejlepší krotitelé draků:
1. Strýčková Kristýna
2. Schoř Radim
3. Schoř Adam
4. Hýža Jan
5. Novotný David
6. Malířová Marie
7. Novotná Petra
8. Czyž Tomáš
9. Michlíčková Sára

Rozzářené oči a úsměvy na tvářích dětí v nás všech přihlížejících a pomáhajících splnila očekávání. Vždyť, co může být krásnější, než usměvavé děti a další jeho splněný malý sen: "Drak, který letí!".

Výhercům gratulujeme a děkujeme všem za účast.


1-8 of 8