Archiv‎ > ‎

Vydařené akce ve školním roce 2013/2014


Družinové spaní

přidáno: 3. 9. 2014 13:44, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 3. 9. 2014 13:44 uživatelem David Hawiger ]

V pátek 13. června se 50 dětí školní družiny rozhodlo, že nepůjdou ze školy domů, ale přenocují ve škole. Bylo tady dlouho očekávané " spaní v družině ". Po odpolední svačince na děti čekala " výtvarná dílnička " - děti se pustily do kašírování misek. Čas, kdy jsme čekali na zaschnutí misek , abychom si je mohli ozdobit - pomalovat různými
ornamenty, jsme vyplnili hrami na školním hřišti.
Poté následovala večeře - opékání buřtů a zpíváni při kytaře u táboráku. V pozdních večerních hodinách po večerní hygieně jsme zalehli do spacáků v tělocvičně.
Sobotní den jsme začali brzkou ranní rozcvičkou ( 7:00 hod. ) ještě v pyžamech při hudbě a rytmu ZUMBY, kterou si pro nás připravila Denisa Biskupová. Po snídani se děti vydaly hledat poklad. Cesta k němu vedla přes několik stanovišť, kde musely děti plnit nejrůznější úkoly, které si pro ně připravily paní vychovatelky. Po nalezení pokladu a vyhodnocení úkolů na nás čekal vydatný oběd.
Celou dobu se o nás, abychom měli plná bříška, starali rodiče z řad dětí - p. P. Havran, p. T. Novosadová,
p. M. Hančíková a žákyně 9. třídy - N. Motlochová, N. Bartošíková, za což jim patří velké poděkování.
Sladkou tečkou na závěr byl domácí perník, ( od paní kuchařek ), domácí buchta ( od maminky paní K. Švarcové
a jahodový nanuk, který dětem věnoval pan Rostislav Hruška - majitel " Pivnice u Barona " v Odrách, za což také moc děkujeme.
Pak nás čekalo už jen balení a odchod domů.     

Čarodějnický slet

přidáno: 20. 5. 2014 3:03, autor: Pavla Zemanová   [ Aktualizováno 23. 5. 2014 1:18 uživatelem David Hawiger ]

Dne 30. 4. 2014 proběhl Slet čarodějnic, které se zařadilo mezi již tradiční akce ŠD Bělotín. Soutěžilo se v rodinných týmech a opět bylo připraveno plno zajímavých stanovišť : přelet na koštěti přes začarovaný les, krádež čarodějného lektvaru, lov myší a hadů, upeč čarodějnici. Velmi legrační zastávkou byl - zkrášlovací salon U sličné čarodějky, nebo čarodějná kuchyně, kdy účastníci vytahovali ze slizu vypadlé oči čarodějnice. Při plnění úkolů rodinné týmy dostávaly čarodějnické žetonky, které byly proměněny ve sladkosti.    
Rodiny si mohly vyrobit na vařečce čarodějnici z různých materiálů, během vyrábění nechybělo pohoštění, káva ...a snad i dobrá nálada.
Závěrem nechybělo opékání špekáčků, rozdávání odměn a osvědčení o úspěšném čarodějném sletu.
Děkujeme za 60 -ti účastnickou podporu a věříme, že jsme si čarodějnickou pohodu společně krásně užili.           
                                   
    
               
         

Velikonoční dílnička

přidáno: 13. 5. 2014 12:42, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 13. 5. 2014 13:12 uživatelem David Hawiger ]

V prostorách ŠD proběhlo ve středu 16. dubna velikonoční tvoření pro veřejnost.
Vyráběly se jak jarní stolní dekorace ( velikonoční svícen, veselí zajíčci, velikonoční štola ), tak i závěsné ( velikonoční cappuccino, kolíčkový věnec ), také venkovní aranžmá ( velikonoční květináč a truhlík )
a zápich do květináče ( ovečka z vatových tyčinek ). Děti si z upečeného perníkového těsta tvořily perníková vajíčka.

Hosty dílničky byli paní Slováková - pod jejímž vedením se zdobily vajíčka pomocí redisper barevnými tušemi a paní .............., která předvedla papírové pletení - košíček se zajíčkem a přivezla i ukázky svého tvoření.

Někdo vyráběl dekorace, někdo jen sbíral inspiraci a někdo přišel jen strávit příjemné odpoledne při šálku kávy a zákusku, které připravily paní vychovatelky.
DĚKUJI VŠEM ZA PŘICHYSTANÉ DEKORACE A POMOC PŘI TVOŘENÍ.

Vycházka k rybníkům

přidáno: 23. 4. 2014 2:39, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 23. 4. 2014 2:44 uživatelem David Hawiger ]

V úterý 8.dubna byl pravý jarní den. Sluníčko hřálo, dešťové mraky nikde na obzoru a děti z družiny byly nadšené, že mohou trávit odpoledne na čerstvém vzduchu. Všechna tři oddělení školní družiny, přesněji 60 dětí a tři paní vychovatelky, se vypravila na procházku k bělotínským rybníkům. Šli jsme chvíli podél trati, kde jsme mohli vidět první poslíčky jara, a to prvosenky, fialky, rozkvetlé vrby i pampelišky, které posloužily některým šprýmařům k označení nosů žlutým pylem.
Podél rybníků děti neodolaly a utrhly si vysoké orobince, kterými škádlily své spolužáky. Hluk, který nás provázel, nebyl lhostejný živočichům, které jsme svým vpádem do jejich přirozeného prostředí vyplašili. Kačeny, lysky i racci uletěli, sotva nás uslyšeli. Páreček labutí naopak plul do naší blízkosti a provázel nás podél cestičky mezi oběma rybníky. Možná čekaly kousky rohlíků, ale ty jsme s sebou bohužel neměli.
Blížila se doba odjezdů autobusů, proto jsme se stejnou cestou vraceli ke škole. Čápa ani žáby jsme sice nepotkali, ale všemi smysly - tedy kromě chuti - jsme vnímali příchod jara.
Na závěr malé veršování :)
Lyska, kačer, žížala,
po jaru zas toužila.
Děti všechny za školou,
plaší havěť nevinnou.
Křičí, běží, výskají,
vtipné hlášky padají.
"Máš špinavá kolena!
To chce mýdlo JELENA !"
Bělotínský slavíček

přidáno: 31. 3. 2014 0:01, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 31. 3. 2014 0:01 uživatelem David Hawiger ]

Jako první poopravím nadpis, jelikož těch slavíčků bylo na konci úterního odpoledne 18.3. celkem jedenáct! Měli jsme tři kategorie, a přestože z počátku to nevypadalo, že by se mnoho dětí přihlásilo do pěvecké soutěže, nakonec soutěžilo více jak 25 odvážlivců. Všem patří velké uznání, protože zpívat před plnou třídou dětí a porotou složenou ze tří usměvavých paní učitelek není vůbec jednoduché. Soustředit se na text, melodii, doprovod a k tomu zvládnout trému - to se podařilo ne každému. Přesto se odpoledne vydařilo, děti zpívaly z chutí a nejlepší z nich si odnesly diplomy a voňavé či sladké ceny.

 V I. kategorii do 3. třídy vyhrála Barborka Švarcová, která bez hudebního doprovodu zazpívala od skupiny Holki píseň Pro mámu,  druhé místo si za rytmického tleskání písně Ententýna mandolína vyzpíval Martin Vodička, 3. místo obsadila Markétka Svobodová s Mravenčí ukolébavkou a úsměvná písnička Pes jitrničku sežral pomohla Agátce Surovíkové ke 4. místu. Tato kategorie byla nejpočetnější, proto byla udělena místa čtyři. Čím jsou děti starší, tím se začínají více stydět a předvést sám za sebe jakýkoliv výkon je pro ně "obtížnější". Přesto ve II. kategorii od 4. třídy do 9. třídy se našly výjimky. Chválím děvčata z pěveckého sboru, která obsadila všechna tři místa:
1. místo Nikola Motlochová s Červenou řekou, 2. místo Adéla Koubková s Malým kotětem, 3. Anička Motlochová s Valčíčkem
Speciálně pro zpěváčky, kterým pomáhá při zpívání přítomnost "parťáka" , jsme vytvořili III. kategorii. Tam se vedlo nejlépe s lidovou písničkou Beskyde, Beskyde dvojici Editka Drozdová a Eliška Lubojatzká. Na druhém místě s Valčíčkem skončily Radka Rácová s Nikolou Czyžovou.
Všem slavíčkům děkujeme, ať už se umístili nebo neumístili na prvních místech, a věříme, že za rok se hudebna opět rozezpívá nadšenými zpěváčky.

Netradiční sportovní zápolení

přidáno: 24. 3. 2014 15:00, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 24. 3. 2014 15:00 uživatelem David Hawiger ]

Čtvrteční odpoledne 13. března 2014 si děti všech oddělení ŠD protáhly svá těla v tělocvičně. Jedenáct pětičlenných družstev složených z žáků 1. - 6. třídy si změřilo své síly v šesti netradičních disciplínách: Krmení pulců, Krádež perníčků, Cesta lodí, Balónkový had, Úprk Šmoulů před Gargamelem, Přebroď řeku. I když důležité bylo zvládnout co nejrychleji jednotlivé disciplíny, museli žáci také prokázat zručnost, obratnost, koordinaci pohybu těla, souhru ve dvojici, ale i spolupráci celého družstva. Především šlo však o to, užít si spoustu legrace. Po sečtení všech časů a trestných bodů z jednotlivých disciplín byly oceněny sladkou odměnou čtyři družstva:

 1. místo - čas - 9 : 19 - T. Čureja, V. Vinklárková, M. Pecharová, T. Tengler, A. Motlochová
 2. místo - čas - 9 : 20 - E. Drozdová, M. Vlach, M. Hradilová, V. Petriková, R. Rácová
 3. místo - čas - 9 : 22 - S. Mitričová, S. Novosad, D. Ozogán, N. Motlochová, P. Sekula
 4. místo - čas - 9 : 26 - A. Růžička, N. Drozdová, H. Strnadlová, R. Vítková, M. Růžička

Blahopřejeme vítězům, Všem přítomným děkujeme za pomoc při organizaci a vydařený průběh celého sportovního odpoledne a těšíme se na další akci.   

KADEŘNICKÁ SOUTĚŽ aneb "Pramínek vlasů ti ustřihnu potají..."

přidáno: 5. 3. 2014 0:25, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 5. 3. 2014 0:25 uživatelem David Hawiger ]

Určitě si při slovech sedmikráska, pavučina, jarní háro nebo copánkový andílek pomyslíte, že znáte význam těchto slov. Omyl. Pokud jste navštívili 28.2. v pátek školní družinu, víte, kam mířím. Tyto názvy byly pojmenováním různých účesů. Kam oko dohlédlo- tedy přes kouřovou clonu laku -  tam se česala jedna hlava vedle druhé. Měli jsme KADEŘNICKOU SOUTĚŽ. Zúčastnilo se celkem 18 kadeřníků a stejný počet modelek - tedy jeden z nich byl chlapec :). Ve dvou kategoriích se všichni snažili z vlasů vykouzlit co nejoriginálnější účesy. Mně osobně Nela Šrámková od začátku česání připomínala Marii Antoianettu z historických portrétů, Michal Růžička měl podle mě na hlavě rudé číro z punkového festivalu a některé modelce použitá barva skončila nejen na pramíncích vlasů, ale i na obličeji. Tedy indiáni byli také k vidění :) Výkřiky bolesti při zatahání vlasů se objevovaly naštěstí zřídka a použití nůžek - navzdory titulku článku - bylo důrazně zakázáno! Po hodině zušlechťování vybrala porota, složená z dětí i dospělých, tři nejpovedenější výtvory z každé kategorie. Vy máte možnost v galerii fotografií družiny zhodnotit práci všech zúčastněných. Děkujeme všem za nadšení a kreativitu, s jakou se vrhli na účesy a těšíme se za rok, s čím novým kdo přijde.
Nyní už jen jak to všechno dopadlo.
  

I. KATEGORIE  ( 1. – 3. TŘÍDA )

1. MÍSTO  kadeřnice  Radka VÍTKOVÁ s modelkou Nelou DROZDOVOU

2. MÍSTO kadeřnice  Nela DROZDOVÁ s modelkou Radkou VÍTKOVOU

3. MÍSTO kadeřnice  Markétka HRADILOVÁ s modelkou Nikolou KANTOROVOU

 

II. KATEGORIE  ( 4. – 9. TŘÍDA )

1. MÍSTO  kadeřnice Vendula KUNCOVÁ  s modelkou Petrou NOVOTNOU       

                                                                                

2. MÍSTO kadeřnice Julie ANDRYSOVÁ  s modelkou Danielkou   FERDOVOU   

                                                                               

3. MÍSTO  kadeřnice Míša VYCHODILOVÁ  s modelkou Nelou  ŠRÁMKOVOU

                                                                            

Vyhodnocení soutěže o nejkrásnější přání ke sv. Valentýnovi

přidáno: 4. 3. 2014 2:01, autor: Pavla Zemanová   [ Aktualizováno 4. 3. 2014 2:13 uživatelem David Hawiger ]

   Tady máme výsledky ze soutěže o nejkrásnější přání ke sv. Valentýnovi. Opět musíme pochválit velkou tvořivost všech zúčastněných soutěžících. Menší žáci tvořili přáníčka pro svoji maminku, babičku, starší žáci se zaměřili na básničky pro zamilované. Přáníčka hodnotili zvlášť žáci a zvlášť  zaměstnanci školy.

                         Vyhodnocení I. kategorie ( 1. třída)
   
    žáci                                                              dospělí

1. místo : Danielka Ferdová   č. 3               1. místo : Danielka Ferdová   č. 3
2. místo : Eliška Lubojatzká    č. 1               2. místo : Eliška Lubojatzká   č. 1
3. místo : Leonka Ptáčková    č. 2               3. místo : Leonka Ptáčková    č. 2

                       Vyhodnocení  II. kategorie ( 2.- 3. třída)

    žáci                                                                dospělí

1.místo : Markéta Hradilová   č. 22              1. místo : Petra Novotná   č. 25
2. místo : Radka Vítková         č. 4                2. místo : Radka Vítková   č. 4
3. místo : Hana Strnadlová      č. 23             3. místo : Bára  Švarcová  č. 24


                   Vyhodnocení  III. kategorie ( 4. - 8. třída)

  žáci                                                                        dospělí 

1. místo : Julie Andrysová   č. 3                          1. místo : Julie Andrysová  č. 3
2. místo : A. Novosadová, N. Čechová  č. 9      2. místo : M. Vinklárková    č. 7
                 A. Jedlovcová  č. 16

3. místo : A. Motlochová   č. 4                             3. místo : A. Novosadová, N. Čechová  č. 9


     MOC GRATULUJEME ! VÝHERCI BUDOU ODMĚNĚNI  DÁRKAMI !
                 

Puzzle

přidáno: 20. 2. 2014 12:15, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 20. 2. 2014 12:15 uživatelem David Hawiger ]

Soutěž jednotlivců ve skládání " Puzzle " na čas za spolupráce MK Bělotín proběhla ve dnech 20., 22. a 23 ledna.
64 soutěžících bylo rozděleno podle tříd do 6. kategorií, ze které vždy vyšel jeden vítěz. A kdo byl nejlepší?

1. Kategorie ( 1. třída ) - 22 dětí
   Strnadel Pavel - 5 : 52

2. Kategorie ( 2. třída ) - 14 dětí
   Hradilová Markéta - 6 : 28

3. Kategorie ( 3. třída ) - 8 dětí
   Vítková Radka - 6 : 28

4. Kategorie ( 4. třída ) - 9 dětí
   Motlochová Anna - 8 : 30 

5. Kategorie ( 5. třída ) 4 děti
   Sekula Petr - 5 : 58

6. Kategorie ( 6. třída ) - 7 dětí
   Vinklárková Monika - 6 : 57

Nejrychlejším ve skládání ze všech zúčastněných byl Pavel Strnadel.
Vítězům blahopřejeme a děkujeme za ceny, které dětem věnovala MK Bělotín - paní Martina Račková.
Maškarní rej

přidáno: 19. 2. 2014 6:47, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 19. 2. 2014 6:47 uživatelem David Hawiger ]

Školní družina se v pátek 17. ledna proměnila ve velký karnevalový sál. V něm si zařádily princezny, víly, tygři, kočičky, lišky,spidermani a spousta dalších pohádkových i zvířecích bytostí. Sladkostí byli odměněni všichni, kteří přišli v kostýmu ( 29 z 56 zúčastněných ), na jehož výrobě se částečně podíleli sami. Děti si nejen zatancovaly ( Mašinka, Z nás bude kapela, Ptačí tanec,...), ale také zasoutěžily v družstvech, kde důležitá byla nejen rychlost. V první soutěži šlo hlavně o přesnost - naházet co největší počet rybiček do rybníka ( víčko pet láhve z určité vzdálenosti umístit do kruhu ), což vůbec nebylo jednoduché. Ve druhé musely projevit svoji bystrost - poskládat rozstříhaného klauna ( puzzle ). Šikovnost dětí byla odměněna sladkostí.

1-10 of 16