Bělotínský slavíček

přidáno: 31. 3. 2014 0:01, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 31. 3. 2014 0:01 uživatelem David Hawiger ]
Jako první poopravím nadpis, jelikož těch slavíčků bylo na konci úterního odpoledne 18.3. celkem jedenáct! Měli jsme tři kategorie, a přestože z počátku to nevypadalo, že by se mnoho dětí přihlásilo do pěvecké soutěže, nakonec soutěžilo více jak 25 odvážlivců. Všem patří velké uznání, protože zpívat před plnou třídou dětí a porotou složenou ze tří usměvavých paní učitelek není vůbec jednoduché. Soustředit se na text, melodii, doprovod a k tomu zvládnout trému - to se podařilo ne každému. Přesto se odpoledne vydařilo, děti zpívaly z chutí a nejlepší z nich si odnesly diplomy a voňavé či sladké ceny.

 V I. kategorii do 3. třídy vyhrála Barborka Švarcová, která bez hudebního doprovodu zazpívala od skupiny Holki píseň Pro mámu,  druhé místo si za rytmického tleskání písně Ententýna mandolína vyzpíval Martin Vodička, 3. místo obsadila Markétka Svobodová s Mravenčí ukolébavkou a úsměvná písnička Pes jitrničku sežral pomohla Agátce Surovíkové ke 4. místu. Tato kategorie byla nejpočetnější, proto byla udělena místa čtyři. Čím jsou děti starší, tím se začínají více stydět a předvést sám za sebe jakýkoliv výkon je pro ně "obtížnější". Přesto ve II. kategorii od 4. třídy do 9. třídy se našly výjimky. Chválím děvčata z pěveckého sboru, která obsadila všechna tři místa:
1. místo Nikola Motlochová s Červenou řekou, 2. místo Adéla Koubková s Malým kotětem, 3. Anička Motlochová s Valčíčkem
Speciálně pro zpěváčky, kterým pomáhá při zpívání přítomnost "parťáka" , jsme vytvořili III. kategorii. Tam se vedlo nejlépe s lidovou písničkou Beskyde, Beskyde dvojici Editka Drozdová a Eliška Lubojatzká. Na druhém místě s Valčíčkem skončily Radka Rácová s Nikolou Czyžovou.
Všem slavíčkům děkujeme, ať už se umístili nebo neumístili na prvních místech, a věříme, že za rok se hudebna opět rozezpívá nadšenými zpěváčky.
Comments