Vycházka k rybníkům

přidáno: 23. 4. 2014 2:39, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 23. 4. 2014 2:44 uživatelem David Hawiger ]
V úterý 8.dubna byl pravý jarní den. Sluníčko hřálo, dešťové mraky nikde na obzoru a děti z družiny byly nadšené, že mohou trávit odpoledne na čerstvém vzduchu. Všechna tři oddělení školní družiny, přesněji 60 dětí a tři paní vychovatelky, se vypravila na procházku k bělotínským rybníkům. Šli jsme chvíli podél trati, kde jsme mohli vidět první poslíčky jara, a to prvosenky, fialky, rozkvetlé vrby i pampelišky, které posloužily některým šprýmařům k označení nosů žlutým pylem.
Podél rybníků děti neodolaly a utrhly si vysoké orobince, kterými škádlily své spolužáky. Hluk, který nás provázel, nebyl lhostejný živočichům, které jsme svým vpádem do jejich přirozeného prostředí vyplašili. Kačeny, lysky i racci uletěli, sotva nás uslyšeli. Páreček labutí naopak plul do naší blízkosti a provázel nás podél cestičky mezi oběma rybníky. Možná čekaly kousky rohlíků, ale ty jsme s sebou bohužel neměli.
Blížila se doba odjezdů autobusů, proto jsme se stejnou cestou vraceli ke škole. Čápa ani žáby jsme sice nepotkali, ale všemi smysly - tedy kromě chuti - jsme vnímali příchod jara.
Na závěr malé veršování :)
Lyska, kačer, žížala,
po jaru zas toužila.
Děti všechny za školou,
plaší havěť nevinnou.
Křičí, běží, výskají,
vtipné hlášky padají.
"Máš špinavá kolena!
To chce mýdlo JELENA !"
Comments