Archiv‎ > ‎

Vydařené akce ve školním roce 2014/2015


Netradiční sportovní odpoledne v tělocvičně

přidáno: 7. 4. 2015 12:50, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 7. 4. 2015 12:50 uživatelem David Hawiger ]

V úterý 24.3.2015 odpoledne se sešly všechna oddělení školní družiny na netradiční sportování v tělocvičně ZŠ. Dvanáct družstev a celkem 69 dětí se utkalo v šesti netradičních disciplínách. Děti soutěžily na provázkovém chodníku, v živém řetězu, ve skákání v pytli, s hliněnkami, v sultánových hádankách a přenášeli míček na lžičce. Soutěž probíhala na přesnost a na čas. Děti s námi soutěžili moc rádi a všichni měli radost ze sladké odměny a ti nejlepši obdrželi i drobné věcné ceny.
Výsledky:     1.družstvo - čas    10:06
                    2.družstvo - čas    10:44
                    3.družstvo - čas    11:00
                    4.družstvo - čas    11:03
                    5.družstvo - čas    11:40
                   

BĚLOTÍNSKÝ SLAVÍČEK

přidáno: 26. 3. 2015 2:06, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 26. 3. 2015 2:09 uživatelem David Hawiger ]

Kdysi dávno se říkalo, "Co Čech - to muzikant". 
Chtěli bychom tomu věřit, a proto jsme uskutečnili další ročník Bělotínského slavíčka. Ten se konal v úterý 17. 3. v odpoledních hodinách, ale už několik dnů předem zájemci pilně trénovali a vybírali vhodnou písničku. Soutěžilo se ve třech kategoriích. První byla určena pro prvňáčky, kterých se letos přihlásilo nejvíce. Druhá kategorie patřila 2. - 7. třídě a ve třetí kategorii se mohly představit dvojice zpěváků. Takže kdo trpěl trémou stoupnout si a zpívat sólo, mohl se psychicky opřít o zpívajícího kamaráda. Bohužel to někdy nebyla šťastná volba. Přestože jeden z dvojice zpíval pěkně, druhému se nedařilo a celkový zpěv nebyl úplně nejčistší. Většina zpěváčků si vybrala umělou píseň, u kterých převažovala autorská dvojice Svěrák - Uhlíř. Zazněly i lidové písničky, vše s klavírním doprovodem a velkou podporou obecenstva celé hudebny. V pauzách rozhodování si všichni zazpívali známé písničky a zobcový soubor ZUŠ Hranice - pobočka Bělotín pod vedením p uč. Navrátilové zahrál dvě skladbičky. Slyšeli jsme celkem 33 zpěváků, kterým bych chtěla poděkovat za odvahu veřejně vystoupit a ukázat, že zpívat je něco zcela přirozeného a nemusí se toho nikdo bát.
 Porota složená z učitelů i ze zástupců 9. třídy rozhodla o umístění dětí v tomto pořadí.

I. kategorie: 1. místo      Nikola VÁŽANSKÁ
                  2. místo      Karolína MAJEROVÁ
                  3. místo      David DUDA
                  4. místo      Daniel ZICHA

II. kategorie:  1. místo    Petra KRUTÍLKOVÁ
                    2. místo    Julie ANDRYSOVÁ
                    3. místo    Anna MOTLOCHOVÁ
                    4. místo    Radmila RÁCOVÁ

III. kategorie: 1. místo      Linda Rýparová a Karolína Máchová
                    2. místo      Kristýna Máchová a Petra Novotná
                    3. místo      Markéta Hradilová a Sára Tvardková
                    4. místo      Matěj Rušar a Radim Vodička  

V naší fotofalerii se můžete podívat na fotografie z konání akce a na oceněné vítěze.

Kadeřnická soutěž

přidáno: 25. 3. 2015 2:31, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 26. 3. 2015 0:39 uživatelem David Hawiger ]

Páteční odpoledne 27. února se v prostorách družiny uskutečnila kadeřnická soutěž. Spočívala v tom, že se měly domluvit dvojice kadeřník - model a v 13:10 se nejpozději přihlásit do soutěže. Kadeřnice byly vybaveny všelijakými gumičkami, sponkami, hřebínky a s hřebeny v ruce se snažily za hodinu na hlavách modelů vytvořit co nejoriginálnější, nejsložitější a nejpovedenější účes. Ve dvou kategoriích soutěžilo 24 dvojic. K úpravě někdy složitých účesů si děvčata pomáhala laky, barevnými řasenkami na vlasy, nechyběly dokonce ani doplňující úpravy,
a to make-up a třpytky na tvářích.
Některé účesy nesly velkolepá pojmenování  jako Větrnice, Markýza dvoru, Pipi dlouhá punčocha atd.
Po hodině složitého splétání drdolů, cůpků a jiných originálních prvků, vybrala porota tvořena z dětí i dospělých z každé kategorie tři nejpovedenější výtvory, které byly odměněny malou pozorností.
Ve fotogalerii můžete najít fotozáznam z celé akce.
Všem výhercům, ale i neoceněným, gratulujeme a těšíme se opět za rok, co nového s sebou přinese kadeřnická móda.

Výherci I. kategorie ( 1. a 2. třída ):

1.místo Viola MRÁZKOVÁ
2. místo Markéta SVOBODOVÁ
3. místo Tereza KANTOROVÁVýherci II. kategorie ( 5. - 7. třída ):

1. místo Anna MOTLOCHOVÁ
2. místo Nela DROZDOVÁ
3. místo Adéla KOUBKOVÁValentýnská soutěž

přidáno: 27. 2. 2015 7:49, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 27. 2. 2015 7:49 uživatelem David Hawiger ]

Každoročně školní družina vyhlašuje týden před 14. únorem výtvarnou soutěž o nejpovedenější, nejoriginálnější nebo nejvtipnější valentýnské přání. Děti jsou seznámeny s legendou, která praví, že tento svátek se slaví na počest římského kněze Valentýna, který ve starověku tajně oddával římské vojáky. To bylo římským  císařem ovšem zakázáno, protože se domníval, že ženy vojáky rozptylují v jejich poslání bojovat. Na počest odvážného kněze si lidé v tento únorový den dávají navzájem dárky, které jsou důkazem jejich lásky k druhému. A tak i přáníčka dětí z našich čtyř družinových oddělení vypadala. Převažovala srdíčka různých velikostí a propracování, objevila se namalovaná zvířátka se vzkazem pro milého - nebo milou. Kouzelné byly vzkazy převážně prvňáčků, kteří je adresovali svým maminkám! Děti se snažily přáníčka vyrobit i jako kytičku na špejli nebo přidaly veršované přání. Hodnotila jak dětská, tak odborná porota a neměli vůbec lehkou práci. Podle počtu výrobků byla udělena tři nebo čtyři místa. Výherci obdrželi malé dárky a vy se můžete jak s nimi, tak i s jejich přáníčky seznámit ve fotogalerii naší družiny.
Tady jsou :
I. kategorie ( 1. třída )    1. místo Petr MÁCHA
                                   2. místo Viktorka VÍTKOVÁ
                                   3. místo Filip NAVRÁTIL
                                   4. místo Jan STRNADEL

II. kategorie ( 2. třída )   1. místo Danielka FERDOVÁ
                                   2. místo Editka DROZDOVÁ
                                   3. místo Martin HANČÍK

III. kategorie ( 3.- 4. třída )  1. místo Elen HORÁČKOVÁ
                                        2.místo Agátka SUROVÍKOVÁ
                                        3. místo Kristýnka MÁCHOVÁ

IV. kategorie ( 5.- 7. třída )   1. místo Nela ŠRÁMKOVÁ
                                         2. místo Veronika VYCHODILOVÁ
                                         3. místo Valerie KOTLÁŘOVÁ
 
Všem výhercům, ale i těm, kteří se na prvních místech neumístily, gratulujeme ! 

Den otevřených dveří v družině

přidáno: 2. 2. 2015 1:58, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 2. 2. 2015 2:14 uživatelem David Hawiger ]

Ve čtvrtek 29. 1 . proběhl na naší škole Den otevřených dveří, který se týkal i chodu školní družiny. Ta byla toto odpoledne k dispozici k prohlídce všem zájemcům, kteří by se chtěli seznámit, jak družina vypadá, pro koho je a co v ní může najít. Skupinka dětí do 17.00 vyráběla z lepenky větrné mlýny, malované šneky - výtvarná technika anilinových barev a soli. Návštěvníci se také mohli seznámit s novým vybavením školní družiny - a to s Xboxem, což je herní konzole, se kterou si děti mohou v 3D provedení zahrát před TV obrazovkou různé sportovní disciplíny nebo sjíždět na raftech divokou řeku a současně sbírat body. Děti jsou v tuto chvíli přímo aktéry hry a  pohyby těla a končetin se dostávají do virtuálního světa sportovních utkání a jiných dobrodružství a soutěží. 
Bohužel se mnoho zájemců o seznámení se se školní družinou nedostavilo, ale to nebránilo dětem si čtvrteční odpoledne zábavnou formou užít a přitom vytvořit krásné větrné mlýny.
Tímto vás zveme na příští Den otevřených dveří, kdy můžete navštívit i naší školní družinu.

Pokud byste se chtěli podívat na fotografie z této akce, navštivte družinovou fotogalerii.

KARNEVAL SE PROHÁNĚL DRUŽINOU

přidáno: 2. 2. 2015 0:24, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 2. 2. 2015 0:24 uživatelem David Hawiger ]

Leden patří tradičně plesům a především dětským karnevalům, kde se děti v rozličných maskách mohou jaksepatří vyřádit. Ne jinak tomu bylo i u nás v družině 20. ledna . Dětí, které se převlékly za zvířátka a pohádkové postavičky, bylo daleko více než těch, kteří se zamaskovat moc nesnažili. Karneval jsme zahájili přivítáním a společným focením, které nebylo vůbec snadné. Dostat do hledáčku takový počet masek dalo p.uč. Lukačovičové chvíli práce :) Ale povedlo se a mohli jsme společně odstartovat taneční rej masek za zvuků oblíbených melodií macareny, ptačího tance, tanečního hitu " uhopa ganga style" atd. Na řadu přišlo i soutěžení družstev za drobné sladkosti. Když zazněla hudba ...jede jede mašinka...had tvořený všemi dětmi poskakoval nejen prostorami družiny, ale i chodbou. Velkou pochvalu si jistě zaslouží 34 dětí, které přišly v úžasných kostýmech, které z velké části byly vytvořené jen vtipně a vhodně zvoleným oblečením a škraboškami. Ostatních návštěvníků a hostů se u nás sešlo celkem 29.
 Můžeme tedy zajásat, že letošní maškarní rej navštívilo přes 60 dětí a hostů, za což jsme velice rády. Kdo ? No přece paní vychovatelky - tedy v tu chvíli na maškaráku -  paní Flinstonová, paní Kankánová a paní Křemílková. 

TURNAJ V PUZZLE

přidáno: 12. 1. 2015 0:36, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 12. 1. 2015 0:36 uživatelem David Hawiger ]

Ve školní družině probíhal od úterý 6.1. do čtvrtku 8.1. turnaj ve skládání 54dílního puzzle na čas. Každé oddělení družiny si uspořádalo turnaj ve své třídě s několika obrázky puzzle, ale vždy s 54mi dílky. Nejrychlejší byli oceněni drobnými dárky, které jim předala za místní knihovnu paní Račková. Není vůbec snadné složit například modrou plochu nebe z 15 dílků nebo žlutou hlavu Barta Simpsna, pokud se díváte na téměř totožných 20 dílků puzzle. Turnaje se zúčastnilo více než 80 dětí a ty nejrychlejší s časy kolem 8 minut si můžete nyní přečíst. Děkujeme všem, kteří si procvičili postřeh, všímavost a hlavně - smysl pro soutěživost!

I. třída - 1.místo    Petr MÁCHA
             2.místo    Tereza ELEFANTOVÁ
             3. místo   Viktorie VÍTKOVÁ

II. třída - 1.místo    Pavel STRNADEL
              2. místo    Jirka KUTÁLEK
              3. místo    Eliška LUBOJATZKÁ

III. třída - 1. místo    Markéta HRADILOVÁ
               2. místo    Martina PECHAROVÁ
               3. místo    Sára TVARDKOVÁ

IV. a V.třída -  1. místo    Nikolas TAMBORSKÝ
                       2. místo    Katka KUNOVSKÁ
                       3. místo    Tomáš KOPECKÝ
ŠKOLOU VONĚLO JEHLIČÍ

přidáno: 11. 1. 2015 23:59, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 11. 1. 2015 23:59 uživatelem David Hawiger ]

Páteční odpoledne 28.11. se v prostorách školy shromáždili všichni ti, kteří si s taškami chvojí, větviček, ozdob a listů chtěli vyrobit co nejkrásnější vánoční dekoraci na stůl, dveře nebo k v domovnímu vchodu. Každý si mohl vybrat s velkého množství výrobků, které byly vystaveny v suterénu družiny. Maminky přišly se svými dětmi, na které čekaly hry, omalovánky. Starší děti se s chutí zapojily do výroby voskových kalíšků za pomoci nafouklých balonků, andělíčků z dřevěných polen i měsíce z vytvarovaného drátu. Všude vonělo jehličí, káva a atmosféra blížících se Vánoc byla zřetelně znát na každém kroku. Největší zájem byl tradičně o stolní dekorace, ať s použitím větviček, nebo kůry stromů, vyzdobených čtyřmi adventními svíčkami. Velkou pozornost sklidil i zpívající anděl, vyrobený z polena a dozdobený zlacenými křídly. Babičky, maminky, tety a děti - každý odcházel s nějakým svým výrobkem. Důležité pro každého bylo jistě i to, že si odnášel sebou samým vyrobenou dekoraci. A že se povedly, můžete posoudit ve fotogalerii školní družiny. Družinu v to odpoledne navštívilo více jak šedesát nadšených hostů. Doufáme, že se za rok  opět sejdeme a děkujeme všem, kteří se s námi na tomto odpoledni podíleli.     

Soutěž Pexeso

přidáno: 4. 1. 2015 11:23, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 4. 1. 2015 11:23 uživatelem David Hawiger ]

V týdnu od 10.11 - 14.11. proběhla v družině soutěž ve hře Pexeso, kterou pořádáme ve spolupráci s MK Bělotín s paní M. Račkovou. Soutěžilo 77 dětí rozdělených do 4.kategorií a z každé kategorie vzešel a byl odměněn nejbystřejší hráč hry.

1. kategorie -1. třída (20 dětí) - Adéla Vaškovičová

2. kategorie - 2. třída (19 dětí) - Sofie Mitričová

3. kategorie - 3. třída (19 dětí) - Lukáš Farek

4. kategorie - 4. - 6. třída (19 dětí) - Anna Motlochová

Ceny vítězům věnovala MK Bělotín a osobně předala paní Martina Račková. Moc děkujeme.
  

Podzimní sběr papíru

přidáno: 4. 1. 2015 10:48, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 4. 1. 2015 10:48 uživatelem David Hawiger ]

V měsíci říjnu (13. - 17.10.) probíhal v areálu školy sběr papíru.... 

1-10 of 15