TÝDEN KNIHOVEN v I. a II. oddělení školní družiny

přidáno: 15. 10. 2014 5:37, autor: alena.lukacovicova@zsbelotin.cz   [ Aktualizováno 15. 10. 2014 5:37 uživatelem David Hawiger ]

Děti z I. oddělení se od začátku října setkávají s knižními postavičkami Ondřeje Sekory. V rámci „Velkého říjnového společného čtení s jubilanty“ poslouchají, vypráví a malují o Ferdovi, Pytlíkovi a Berušce a jejich kamarádech. Na čtvrteční odpoledne připravili spolužáci z II. oddělení ŠD s paní učitelkou Alenou Lukačovičovou překvapení pro mladší spolužáky z I. oddělení v podobě „Čtení utajené knihy (zelené, červené a žluté)“. Po přečtení ukázek z dětských knížek hádali, o jakou pohádku se jedná. Nebylo pro ně těžké rozpoznat Ferdu mravence, O kočičce a pejskovi ani Rumcajse. Oříškem pro prvňáčky bylo zařadit autory k pohádkám – Václava Čtvrtka a Josefa Čapka. Dověděli se o nich spoustu zajímavých informací, ale jednu jistě dlouho nezapomenou. A to, že slovo ROBOT vymyslel právě Josef Čapek. K překvapení starších dětí poznali prvňáci Ondřeje Sekoru, jelikož se s „jeho Ferdou“ seznamovali v průběhu předešlých dnů v rámci odpoledního čtení v družině. Na závěr si děti vybraly obrázky (ilustrace), které přiřadily k dané knize. Tím se rozdělily do skupinek a své obrázky vybarvily. Vznikla nám tak na skříních působivá koláž autorů a dětských prací. kterou si u nás můžete prohlédnout.

Děkujeme za inspirativní odpoledne, kde jsme mohli sledovat, jak děti poznávají knížky prostřednictvím svých o něco starších spolužáků.

Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii.

Napsala Adéla Dudová

Comments