Archiv‎ > ‎

Vydařené akce ze školního roku 2015/2016


Soutěž Bílé plus - výroba obřího ementálu

přidáno: 30. 8. 2016 12:30, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 4. 9. 2016 23:35 uživatelem David Hawiger ]

Ještě před prázdninami se děti školní družinky zapojily do celostátní soutěže Bílé plus – vysněná mléčná farma, vyhlášené Agrární komorou České republiky, jejímž mediálním partnerem byl Týdeník ŠKOLSTVÍ. Několik květnových dnů jsme pečlivě shromažďovali obaly od mléčných produktů, abychom z nich mohli vytvořit dle pravidel soutěže - předmět, který má souvislost s mlékem. Z našeho původního záměru, že sestavíme telátko sešlo - báli jsme se, aby šlo vůbec poznat :) A proto jsme se rozhodli k vtipnému výtvoru , a to velkému - přímo maxi dílku ementálu. Pomocí tavné pistole, žlutého spreje ke zdůraznění typických ementálových děr a určitě vhodné výplně, aby se nám sýr neposkládal, jsme vyrobili náš ementál, který jsme vyfotili a odeslali do soutěže. V červnu jsme si v týdeníku Školství přečetli, že jsme sice nevyhráli, ale jako jedněm z mála otiskli fotografii našeho sýru, který patřil mezi nejúspěšnější výtvory. Děti také obdržely upomínkové předměty na tuto soutěž, a to pexesa, omalovánky a propisky s logem mléčné farmy. vy se na fotografie můžete podívat v naší fotogalerii. Děti soutěž bavila a jsou rozhodnuty se příští rok opět zapojit do výroby nějakého mléčného dílka.

Švihadlová královna

přidáno: 26. 6. 2016 11:01, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 1. 7. 2016 0:36 uživatelem David Hawiger ]

Soutěž v přeskoku přes švihadlo probíhala od 29.2.2016 do 24.6.2016 ve školním klubu. Sportovně založené děti využívali čas čekání na odpolední vyučování nebo čekání na autobus kondičním způsobem. Mile překvapily zejména dívky. No a jak
to dopadlo."Mrkněte" na přílohu !!

Družinový atletický šestiboj

přidáno: 26. 6. 2016 10:47, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 26. 6. 2016 10:47 uživatelem David Hawiger ]

Je téměř konec šk. roku a každý den nás vítá krásné a slunné počasí. Super sportovní zázemí okolo místní základní školy v Bělotíně využily ke sportování všechny čtyři oddělení školní družiny. Celkem na devadesát dětí si vyzkoušelo na přelomu května a června několik atletických disciplín s názvem „ Družinový atletický šestiboj“. Přinášíme vám výsledky úplně těch nejlepších – zlatých:  Hod granátem: – 1.tř.- Filip Šustal a Tomáš Vaněk (12m), 2.tř. – Filip Jelok a David Duda (oba15m), 3.tř. – Hynek Číhal a Michal Sivák(oba 22m), 4.tř. - Dan Ozogán (25m), 6.tř .- Tomáš Kopecký (22m). Běh 200 m : 1.tř.-Tomáš Vaněk(43:41s), 2.tř.- Filip Jelok(42:03s), 3.tř.- Michal Sivák(40:57s), 4.tř.-Lukáš Fárek(36:48s), 6.tř.- Anna Motlochová(37:82s). Šestiskok: 1.tř. – Jakub Tomek(9,6m), 2.tř.- Matěj Vašinka a David Duda(oba 10,8m) , 3.tř. – Sofie Mitričová a Zdeněk Tvardek(10,6m), 4.tř. – Markéta Hradilová(12,8m), 5.tř. – Radka Vítková(12,5m). Hod kriketovým míčkem: 1.tř. – Tomáš Vaněk(16m), 2.tř.-Jan Strnadel(26m), 3.tř. – Hynek Číhal a Michal Sivák(28m), 4.tř. – Dan Ozogán(33m), 6.tř.- Tomáš Kopecký(28m). Dálka z rozběhu: 1.tř- -Richard Kováčik(288cm), 2.tř.- Zdeněk Zapalač(308cm),  3.tř. – Sofie Mitričová(310cm), 4.tř. – Markéta Hradilová(350cm), 6.tř. – Anna Motlochová(338cm). Sprint 50m: 1.tř. – Darina Pazderová(10:51s), 2.tř. – David Duda(9.72s), 3.tř. – Michal Sivák(9:56s), 4.tř.- Lukáš Fárek(8.67s), 6.tř. – Anna Motlochová(9:28s).Blahopřejeme k dosaženým výsledkům a všem zúčastněným děkujeme za snahu a sportovní nadšení . Více ve fotogalerii.

Bc. Naďa Šváčková, ŠD Bělotín

Čarodějnické odpoledne

přidáno: 22. 5. 2016 23:57, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 22. 5. 2016 23:57 uživatelem David Hawiger ]

Jako každý rok na konci dubna dodržujeme tradici ve školní družině, a to možnost získat OSVĚDČENÍ pro rodinné týmy, které se zúčastní a splní náročné čarodějnické úkoly a prokáží dovednosti - hodné pravých čarodějek a čarodějů. Tento rok byl zvlášť náročný, protože účastníci ( a bylo jich celkem 83 ) kromě úkolů zahrnující Slizkou kuchyň čarodějnice, Cestu čarodějným lesem, Pavouka v akci, Průlez čarodějnickou jeskyní atd, museli zvládnout upečení čarodějnických prstů, které si poté s chutí snědli a také museli prokázat velkou představivost i pěveckou a taneční dovednost při nácviku čarodějné písně - Čarodějka na dvorku. Ve chvílích odpočinku - jelikož zkoušky k získání osvědčení byly skutečně náročné, mohli rodiče vybírat nejzdařilejší výtvarné práce, které děti ve všech čtyřech odděleních vytvořily na čarodějné téma a vystavily v prostorách školní družiny. Nebylo jistě snadné vybrat z 67 výtvorů, ale přesto po sečtení hlasovacích lístků byli výherci odměněni malými dárečky, které jistě udělaly velkou radost. Večer po rozdání OSVĚDČENÍ, že každý tým je způsobilý ovládat čarodějné řemeslo, si všichni soutěžící - ať v maskách nebo bez masek, pochutnali na upečených špekáčkách. Naštěstí ohniště bylo pod kontrolou bdělých tatínků, takže žádná zběsilá čarodějka ani čaroděj nemohli skákat ani jinak pokoušet ohnivé plameny. V naší fotogalerii se můžete podívat na momentky z tohoto pohádkového odpoledne, které je rok od roku navštěvovanější a maskami pestřejší. Těšíme se už nyní na příští rok a všem, kteří s námi trávili odpoledne 29. dubna, děkujeme!

Velikonoční malování

přidáno: 2. 4. 2016 8:00, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 2. 4. 2016 8:00 uživatelem David Hawiger ]

Ve středu 23. 3. 2016 se ve ŠD uskutečnilo velikonoční odpoledne, plné nápadů, inspirace a jarních dekorací. Tato akce byla určena pro veřejnost, kdy si všichni, kteří do školy zavítali, mohli vyrobit něco pěkného do svých domovů. Maminky se inspirovaly vystavenými výrobky, ale také vytvářely své vlastní dekorace. V jednotlivých odděleních ŠD pracovaly spolu s příchozími i autorky vystavených výrobků a nabízely svou pomoc a radu. Letos se sešla pestrá sada nápadů. Mohli jsme si vytvořit kraslice, malované voskem, jarní věnec či košík, velikonoční kuřátko či pletený košíček. Pozvání přijala i paní Skalická, která nám předvedla pletení z papíru a paní Kydalová, která přijela se svým "pískohraním", které nadchlo především děti. Nechyběla ani ukázka výroby tatarů z vrbového proutí. Odpoledne nám také zpříjemnilo malé občerstvení, které s láskou připravily paní vychovatelky. Celkem se dílničky zúčastnilo 62 lidí. Děkujeme všem tvořivým maminkám za to, že si udělaly čas a přišly a také všem, kteří se podíleli na průběhu celé akce, tedy pomocnicím z 6. -8. třídy a paním uklízečkám.

ÚČESY - soutěž kadeřnic

přidáno: 10. 3. 2016 2:08, autor: Renata Biskupová   [ Aktualizováno 10. 3. 2016 2:08 uživatelem David Hawiger ]

V kadeřnický salón se v pátek 26.2.2016 proměnilo jedno z oddělení školní družiny. Dvacítka amatérských kadeřnic (žákyně 1. - 9. třídy rozděleny do 4 kategorií) se pustila se zápalem do práce. Na zhotovení nejoriginálnějšího, nejzajímavějšího účesu měly 60 minut.
Účesy byly plné ozdob, sponek, gumiček, spletených copánků, barevně nalakované... no prostě originální. Hodinovou práci kadeřnic vyhodnotila porota složená z řad učitelů a správních zaměstnanců ZŠ, rodičů a vybrala nejlepší modely, za které byly kadeřnice odměněny drobnými cenami. Vítězům blahopřeji, děkuji všem za účast a těším se na další ročník.

  I. Kategorie (1. třída)                                                       III. Kategorie (4. a 5. třída)
  1. místo - Zelinová Terezka                                              1. místo - Tvardková Sára
  2. místo - Novotná Lucie                                                  2. místo - Kantorová Nikola 
                                                                                           3. místo - Hradilová Markéta 
                                                                                           
 II. Kategorie (2. a 3. třída)                                                IV. Kategorie (6. - 9. třída)
  1. místo - Kubalčíková Valerie                                         1. místo - Kuncová Vendula
  2. místo - Kantorová Tereza                                            2. místo - Rácová Radmila
  3. místo - Drozdová Edita                                                3. místo - Andrysová Julie 
    

Valentýnská soutěž

přidáno: 18. 2. 2016 0:04, autor: Adéla Dudová   [ Aktualizováno 18. 2. 2016 0:04 uživatelem David Hawiger ]

Děti ve všech čtyřech odděleních družiny v týdnu od 8. 2 - 12.2. vytvářely a vymýšlely originální valentýnku . Pro ty, kteří doposud neví, o co se jedná, jde o zamilované přáníčko, které se podle tradice dává 14.2. na sv. Valentýna osobě, kterou má dotyčný rád. My jsme si v družinkách maličko upravily tyto zvyky, a proto krásné výtvory ( celkem 70 ) byly určeny nejen láskám, ale i maminkám, tatínkům, bráškům, sestřičkám i babičkám. Děti při výrobě přáníček používaly papíry, korálky, lesklé flitry, stužky - meze fantazie se nekladly.V pátek byly všechny zamilované práce vystaveny pod čísly a porota anonymně hodnotila pět nejpovedenějších z každé kategorie, kromě čtvrté kategorie - klubu, kde se zúčastnilo 13 soutěžících a byly vybrány pouze tři valentýnky.
Všem dětem, které se do soutěže zapojily, děkujeme za nadšení a výhercům gratulejeme. 
Fotografie valentýnek naleznete opět ve FOTOGALERII na bočním panelu.

VYHODNOCENÍ:

I.kategorie ( 1. třída ) celkem 18 prací
1. místo Lucka Murinová
2. místo Lucka Novotná
3. místo Jakub Tomek
4. místo Klárka Navrátilová
5. místo Terezka Zelinová

II. kategorie ( 2. třída ) celkem 18 prací
1. místo Viktorka Vítková
2. místo  Karolína Majerová
3. místo Natálka Bezděková
4. místo David Duda
5. místo Filip Navrátil

III. kategorie ( 3. a 4. třída ) celkem 21 prací
1. místo Zdenek Tvardek
2. místo Danielka Ferdová
3. místo Jakub Bezděk
4. místo Lukáš Fárek
5. místo Martin Hančík

IV. kategorie ( 5. - 9. třída ) celkem 13 prací
1. místo Anna Motlochová
2. místo Nela Čechová
3. místo Radka Vítková

Střípky ze školního klubu

přidáno: 14. 2. 2016 8:06, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 14. 2. 2016 8:06 uživatelem David Hawiger ]

Ve školním klubu ( školní družina č.II) si zpříjemňujeme " čekání" na odpolední vyučování nebo na autobus rozličnými aktivitami. Učíme se hrát stolní hry - šachy a dámu, skládáme puzzle, soutěžíme, dokonce čteme denní tisk a encyklopedie, soutěžíme, malujeme i kreslíme, hrajeme stolní tenis a cvičíme v tělocvičně. Více ve fotogalerii.

Karnevalové odpoledne

přidáno: 4. 2. 2016 13:00, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 4. 2. 2016 14:05 uživatelem David Hawiger ]

V maximálním počtu 87 dětí, pod vedením Bílé paní, opice, žabky a šaška,  se sešly v úterý 19.ledna všechny oddělení školní družiny ve vlastnoručně vyzdobené tělocvičně místní základní školy. V rozličných maskách se představilo téměř šedesát dětí.  Společné tancování a rejdění i zajímavé soutěžení se slečnou žabkou  - foukání párátek na cíl a nebo návlékání obřích korálů zakončilo příjemně strávené odpoledne. Samozřejmě jsme nezapomněli na sladkou tečku na konec pro každého účastníka této zdařilé akce. Více ve fotogalerii!

Složit puzzle není věda!

přidáno: 3. 2. 2016 10:14, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 3. 2. 2016 10:14 uživatelem David Hawiger ]

O tom se přesvědčily i děti ze ŠD, které se zúčastnily lednové soutěže. Každé z oddělení odehrálo své vlastní zápasy. V jednotlivých kolech spolu soupeřily vždy dvojice, kdy vítězem se stal ten žák, který složil puzzle jako první. V závěrečné fázi vyřazovacích bojů děti, které úspěšně prošly všemi koly, změřily své síly ve skládání puzzle na čas. Vyhrál samozřejmě vždy ten nejrychlejší.

I. oddělení: Vaněk Tomáš ( z 24 soutěžících)
II. oddělení: Kotlářová Valerie ( z 22 soutěžících)
III. oddělení: Vaškovičová Adéla ( z 22 soutěžících)
IV. odděleni: Ptáčková Leona ( z 22 soutěžících)

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili soutěže a gratulujeme vítězům!

1-10 of 20