Úvodní slovo‎ > ‎

Halloween - výtvarka

přidáno: 20. 3. 2017 8:16, autor: Renata Biskupová

Drakiáda

přidáno: 19. 10. 2016 9:42, autor: Renata Biskupová   [ aktualizováno 20. 3. 2017 8:05 ]

Týden knihoven v naší škole

přidáno: 11. 10. 2016 1:07, autor: Drahomíra Řeháková

Také v letošním roce se naše škola zapojila do celostátní akce "Týden knihoven," který probíhal ve dnech 3.až 7.října. Aktivity připravené v jednotlivých odděleních ŠD chtěly dětem ukázat, že i v době elektrotechnických čteček a dalších technických vymožeností mají knížky své kouzlo a nezastupitelné místo.
Nejstarší oddělení se odhalením tajenky v křížovce, která skrývala jméno E.Štorcha  a název knihy Lovci mamutů, vydalo do dávného pravěku. Tímto obdobím jsme motivovali další aktivity, které jsme společně absolvovali. Vyzkoušeli jsme, jak těžké je domluvit se, neovládáte-li řeč, jak obtížné je v dnešní době techniky zapamatovat a předat si vzájemně jednoduchý text. Nicméně jsme se dobře  pobavili, když jsme si hráli na první pralidi, kteří se snažili nakrmit svá první domácí zvířata.
A o to snad ve všech knížkách jde, vzbudit představivost a zavést nás do nekonečné říše fantazie.

A zase draci létali...

přidáno: 25. 9. 2016 11:23, autor: Adéla Dudová

V pátek 23. září - v první podzimní den - měla školní družina naplánovanou DRAKIÁDU, která již každým rokem odstartovává šňůru akcí ŠD, kterých se k naší velké radosti zúčastňuje nejen velké množství dětí, ale také jejich rodiče, příbuzní a kamarádi. Od středy děti nosily draky k uschování na páteční akci, přestože jsme s určitostí nevěděli, jestli počasí bude či nebude příznivé k letovým podmínkám draků :). Vypadalo to ještě v páteční poledne velmi špatně - na stromech se nehnul ani lístek. Ale jakoby mávnutím kouzelné podzimní hůlky po 13.hod., kdy všechna oddělení družin vyšla na školní hřiště i se svými draky, začal foukat mírný větřík. Ten způsobil, že až na pár neposlušných dráčků, se všichni vznesly do vzduchu, kde někteří vydržely déle, někteří kratší dobu. Po obloze se v tu chvíli proháněly pohádkoví draci, pestrá letadla, draci s ptačími znaky - zobáky, křídly, barevnými ocasy. Zkrátka radost pohledět.
Z 26 létajících draků porota vybrala 12 nejúspěšnějších. A to draky těchto dětí:

Natálky BEZDĚKOVÉ, Martiny PECHAROVÉ, Leonky PTÁČKOVÉ, Davida DUDY, Kristýnky STRÝČKOVÉ,  Moničky KUNÁTOVÉ, Violky MRÁZKOVÉ, Valči KUBALČÍKOVÉ, Vaška DUDY, Klárky NAVRÁTILOVÉ, Nely JANOVSKÉ a Sofie MITRIČOVÉ.

Kromě dětí, které pouštěly draka, jim pomáhalo dalších 38 spolužáků nebo kamarádů, kteří se nemalou měrou podíleli na úspěšnosti celé akce. Na hřišti v tu dobu běhalo, skákalo, nebo se dívalo k obloze plné barevných draků více než 70 návštěvníků DRAKIÁDY.  Nejúspěšnější děti obdržely kromě sladké pozornosti i placku s dráčkem a s nápisem, který jim bude připomínat, že jsou šampióny DRAKIÁDY 2016.
Děkujeme nejen dětem za velkou účast a nadšení pro pouštění draků, ale i dospělým, kteří přišli podpořit a ve velké míře i pomoci drakům tu a tam vzlétnout.
Podzim teprve začíná, tak neleňte a svého draka pouštějte k oblakům i doma... Prozradím vám, jak uslyšíte, co se děje nahoře kolem vašeho draka. Když budete mít draka ve výšce, přiložte ucho k provázku, na kterém jej držíte. To, co uslyšíte - vás hodně překvapí !!!