Úvodní slovo‎ > ‎Vydařené akce‎ > ‎

A zase draci létali...

přidáno: 25. 9. 2016 11:23, autor: Adéla Dudová
V pátek 23. září - v první podzimní den - měla školní družina naplánovanou DRAKIÁDU, která již každým rokem odstartovává šňůru akcí ŠD, kterých se k naší velké radosti zúčastňuje nejen velké množství dětí, ale také jejich rodiče, příbuzní a kamarádi. Od středy děti nosily draky k uschování na páteční akci, přestože jsme s určitostí nevěděli, jestli počasí bude či nebude příznivé k letovým podmínkám draků :). Vypadalo to ještě v páteční poledne velmi špatně - na stromech se nehnul ani lístek. Ale jakoby mávnutím kouzelné podzimní hůlky po 13.hod., kdy všechna oddělení družin vyšla na školní hřiště i se svými draky, začal foukat mírný větřík. Ten způsobil, že až na pár neposlušných dráčků, se všichni vznesly do vzduchu, kde někteří vydržely déle, někteří kratší dobu. Po obloze se v tu chvíli proháněly pohádkoví draci, pestrá letadla, draci s ptačími znaky - zobáky, křídly, barevnými ocasy. Zkrátka radost pohledět.
Z 26 létajících draků porota vybrala 12 nejúspěšnějších. A to draky těchto dětí:

Natálky BEZDĚKOVÉ, Martiny PECHAROVÉ, Leonky PTÁČKOVÉ, Davida DUDY, Kristýnky STRÝČKOVÉ,  Moničky KUNÁTOVÉ, Violky MRÁZKOVÉ, Valči KUBALČÍKOVÉ, Vaška DUDY, Klárky NAVRÁTILOVÉ, Nely JANOVSKÉ a Sofie MITRIČOVÉ.

Kromě dětí, které pouštěly draka, jim pomáhalo dalších 38 spolužáků nebo kamarádů, kteří se nemalou měrou podíleli na úspěšnosti celé akce. Na hřišti v tu dobu běhalo, skákalo, nebo se dívalo k obloze plné barevných draků více než 70 návštěvníků DRAKIÁDY.  Nejúspěšnější děti obdržely kromě sladké pozornosti i placku s dráčkem a s nápisem, který jim bude připomínat, že jsou šampióny DRAKIÁDY 2016.
Děkujeme nejen dětem za velkou účast a nadšení pro pouštění draků, ale i dospělým, kteří přišli podpořit a ve velké míře i pomoci drakům tu a tam vzlétnout.
Podzim teprve začíná, tak neleňte a svého draka pouštějte k oblakům i doma... Prozradím vám, jak uslyšíte, co se děje nahoře kolem vašeho draka. Když budete mít draka ve výšce, přiložte ucho k provázku, na kterém jej držíte. To, co uslyšíte - vás hodně překvapí !!!