Úvodní slovo‎ > ‎Vydařené akce‎ > ‎

Týden knihoven v naší škole

přidáno: 11. 10. 2016 1:07, autor: Drahomíra Řeháková
Také v letošním roce se naše škola zapojila do celostátní akce "Týden knihoven," který probíhal ve dnech 3.až 7.října. Aktivity připravené v jednotlivých odděleních ŠD chtěly dětem ukázat, že i v době elektrotechnických čteček a dalších technických vymožeností mají knížky své kouzlo a nezastupitelné místo.
Nejstarší oddělení se odhalením tajenky v křížovce, která skrývala jméno E.Štorcha  a název knihy Lovci mamutů, vydalo do dávného pravěku. Tímto obdobím jsme motivovali další aktivity, které jsme společně absolvovali. Vyzkoušeli jsme, jak těžké je domluvit se, neovládáte-li řeč, jak obtížné je v dnešní době techniky zapamatovat a předat si vzájemně jednoduchý text. Nicméně jsme se dobře  pobavili, když jsme si hráli na první pralidi, kteří se snažili nakrmit svá první domácí zvířata.
A o to snad ve všech knížkách jde, vzbudit představivost a zavést nás do nekonečné říše fantazie.